تبلیغات

دنیای کامپیوتر

بیش از ۷۰۰۰ نفر روی سرویس گوگل مپز کار می کنندگوگل مپز یکی از پر استفاده ترین خدمات گوگل است که میلیون ها نفر به صورت روزانه از آن استفاده می کنند. اما اپل در سیستم عامل iOS6 تصمیم گرفت سرویس نقشه خودش را راه اندازی کند و آن را جایگزین گوگل مپز نماید.


حالا با ارایه این سیستم عامل و مقایسه نقشه اپل با نقشه های گوگل مپز، مشخص شده که این سرویس با اختلاف زیادی نسبت به گوگل مپز عقب است. ضمن اینکه کارشناس ها معتقد اند ساختن رقیبی برای گوگل مپز کار بسیار دشواری است. اما چرا آنها چنین عقیده ای دارند؟

سرویس گوگل مپز سال ها است که راه اندازی شده و توسط میلیون ها نفر مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر این ۷۱۰۰ نفر در گوگل روی این سرویس کار می کنند که ۱۱۰۰ نفر آنها به صورت تمام وقت روی گوگل مپز کار می کنند و بقیه نیز روی بخش های مختلف این سرویس فعال اند. در کنار آن خود کاربران گوگل مپز هم به صورت دایم مشغول تکمیل و اصلاح نقشه ها هستند.

manhattan-bridge-in-ios-6-maps.jpg

اشکالات زیادی در تصاویر نقشه اپل دیده می شود و این روزها پیدا کردن اشکال در سرویس نقشه جدید به یک سرگرمی تبدیل شده!


گفته می شود اپلیکیشن گوگل مپز که توسط خود گوگل آماده شده برای سیستم عامل iOS منتظر تایید است و احتمالا به زودی کاربران می توانند از سرویس محبوب خودشان استفاده کنند. از طرف دیگر اپل افراد جدیدی را استخدام نموده تا مشکلات سرویس نقشه اش را حل کند. اما به نظر می رسد که تیم محدود اپل فاصله بسیار زیادی با تیم قدرتمند گوگل داشته باشد و همین موضوع انتقادهای زیادی را متوجه اپل کرده است.

راستی آیا می دانستید که شما هم می توانید در تکمیل نقشه های گوگل مپز شرکت کنید؟ کافی است به
نقشه ساز گوگل بروید. در آنجا می توانید سری به شهر و محله خودتان بزنید و مکان های مهم و جالب را به نقشه اضافه کنید. تغییراتی که اعمال کرده اید بعد از مدتی روی گوگل مپز برای همه افراد قابل رویت می شود و به همین راحتی می توانید نقشه شهر و محله تان را تکمیل کنید.  • نویسنده : محمدرضا حیدریان
  • شنبه 1 مهر 1391
  • نظرات()